pharevaas.co

Turistická zvonice

Domů / Turistická zvonice


Turistická zvonice na Daňkovém kopci byla postavena v roce 2010 rodinou Josefa Lipinského z lásky k horám a krásné přírodě milovaného Valašska. Nápad postavit Turistickou zvonici vznikal mnoho let. Při absolvování mnoha turistických výletů, poznávání přírody a kochání se nad malebností starých dřevěnic a všeho, co s přírodou souvisí. Byl to rodinný sen, mít něco takového jak se říká za humny.

Samotné práce byly provedeny svépomocně. Stavbu a montáž Turistické zvonice provedla firma Slánský z Horní Lidče, zvon dodala firma Tkadlec z Halenkova.

Samotná úprava dřeva, aby vypadalo opravdu jako staré, se prováděla v prostorách dílny u rodinného domu Josefa Lipinského.

Dne 2. 10. 2010 byla Turistická zvonice posvěcena duchovním otcem P. J SUROWCZYKEM.

Turistická zvonice se nachází na trase Hornolidečské magistrály. Je zde vybudováno praktické zázemí pro odpočinek a občerstvení kolemjdoucích, které zahrnuje čerstvou horskou vodu, WC, ohniště se zásobou dřeva, udírnu, pískoviště pro nejmenší a hotel „Pod širákem“.  Před zvonicí je prostor ke stanování.

Každoročně druhou květnovou neděli je u Turistické zvonice mše svatá při oslavě „Dne matek“. Na podzim bývá u zvonice drakiáda s bohatým programem pro děti.

http://turisticka-zvonice.webnode.cz/shemale777.com vrpornx.net kinkydom.net
Translate »